سخنان جناب آقای دکتر بهرامی رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و علوم اسلامی در نشست علمی بررسی ویژگی‌های پژوهشی نرم افزار درایة النور

به همت پژوهشکدۀ فناوری اطلاعات و علوم اسلامی وابسته به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و با همکاری انجمن حدیث حوزه علمیه قم، نشست علمی ویژگی‌های پژوهشی نرم‌افزار درایة‌النور به همراه ارائه قابلیت‌های نسخه جدید، با حضور محققان و پژوهشگران حوزه حدیث و علوم حدیث در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، برگزار شد.در این نشست، که با حضور ده ها تن از حدیث پژوهان حوزه علمیه برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی، رئیس پژوهشکدۀ فناوری اطلاعات و علوم اسلامی، ضمن خوشامدگویی به اساتید و حدیث پژوهان حاضر مطالبی را در خصوص تبیین جایگاه پژوهشکده فناوری اطلاعات و علوم اسلامی در کمک به عرصه با کیفیت تر محصولات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ارائه نمودند.
آقای دکتر بهرامی در ادامه سخنان خود افزودند: مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی طی سه دهه فعالیت خود صدها عنوان نرم‌افزار و پایگاه علمی را تهیه و در اختیار پژوهشگران علوم اسلامی قرار داده است. امروزه به‌سختی می‌توان پژوهشی را در حوزه علوم اسلامی شیعی مشاهده نمود که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر این نرم‌افزارها نباشد. این محصولات علاوه بر جلب اعتماد و اتکای پژوهشگران، تأثیر عمیقی در شیوه پژوهش و خروجی‌های آن نیز داشته است.
این محصولات متکی بر پژوهش‌هایی است که محققان فنی و حوزوی این مرکز در مسیر تولید پروژه‌ها سامان داده و بر اساس آن به تولید آثار اقدام نموده‌اند. پژوهش‌های انجام‌شده در این مرکز متفاوت از پژوهش‌های سایر مراکز بوده و به‌جای پاسخ به مسائل یک علم، در راستای چگونگی رفع مشکلات و نیازهای علمی پژوهشگران هدف‌گذاری شده است.
مرکز نور با تأسیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و علوم اسلامی درصدد است تا ضمن عرضه نتایج پژوهش‌های پژوهشگران خود، از طریق روش‌هایی ازجمله برگزاری نشست‌های علمی به تکمیل و تدقیق این یافته‌ها بپردازد. 
نشست بررسی ویژگی‌های پژوهشی درایه‌النور و قابلیت‌های جدید آن گامی در همین راستا است.